• tel. / fax: +48 32 218 22 66
  tel.: +48 32 763 41 69
 • ul. Hutnicza 17
  43-100 Tychy
 • Pn. - pt.: 9:00 - 18:00
  So., nd, - nieczynne

Zespół

Nasz zespół

prof. Fryderyk Prochaczek

prof. Fryderyk Prochaczek

Specjalista kardiolog. Specjalista Chorób Wewnętrznych

W pracy zawodowej zajmuje się sposobami utrzymywania dobrej sprawności organizmu niezależnie od upływających lat, a także leczeniem choroby wieńcowej, niewydolności serca, zaburzeniami rytmu serca omdleniami i kwalifikacją do rewaskularyzacji serca, wszczepienia stymulatorów serca, defibrylatorów i systemów resynchronizujących (CRT), obturacyjnym bezdechem nocnym a także ustalaniem obciążeń treningowych.

Dorobek dydaktyczno-naukowy
W 2001 roku uzyskanie tytułu naukowego profesora nauk medycznych.
W latach 2001-2006 kierowanie Kliniką Kardiologii w Śląskim Uniwersytecie Medycznym (Tychy).
W 2010 roku uzyskanie Grand Prix w Brukseli na Międzynarodowych Targach Wynalazczości INNOVA za opracowanie wraz z inż J. Gałecka z Instytutu Techniki i Aparatury Medycznej w Zabrzu stymulatora dla nieinwazyjnego wspomagania krążenia w czasie zabiegu operacyjnego.
Od 1989 roku kierownik placówki medycznej Cardiotest.
Inne osiągnięcia
W 1962 brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i 10 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w szermierce, floret, Gandawa, Belgia.
1964 roku uzyskanie V-go kółka olimpijskiego jako paszportu na olimpiadę w Tokio (złoty okres polskiej szermierki: Franke, Wojda, Parulski, Różycki, Skrudlik).
Renowacja dworku i parku najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych Józefina, Edward, Jan Reszke przy współpracy Fundacji Reszke.
dr n. med. Hanna Winiarska-Prochaczek

dr n. med. Hanna Winiarska-Prochaczek

Specjalista Kardiolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych, Certyfikowany Lipidolog

W pracy zawodowej zajmuje się leczeniem choroby wieńcowej, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, wad i zaburzeń rytmu serca. W zakresie szczególnych zainteresowań są zaburzenia gospodarki lipidowej – od grudnia 2022 certyfikowany lipidolog. Współbadacz w licznych badaniach klinicznych nowych leków stosowanych min w niewydolności serca,chorobie wieńcowej, zaburzeniach gospodarki lipidowej.

Wykonywane badania: echokardiografia, holter EKG, holter ciśnieniowy, próba wysiłkowa, ocena wieku naczyniowego.
lek. med. Katarzyna Witych

lek. med. Katarzyna Witych

Specjalista Chorób Wewnętrznych. Specjalista Poradnictwa Żywieniowego w zakresie chorób układu krążenia.

Szczególne zainteresowania to profilaktyka chorób cywilizacyjnych, w tym głównie zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.
lek. med. Agnieszka Winiarska-Filipek

lek. med. Agnieszka Winiarska-Filipek

Specjalista Kardiolog, współpracuje z klinikami kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Ochojcu.

Ukończona uczelnia -Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2012 r.

Staż podyplomowy- Szpital MSWiA w Katowicach.

Miejsce pracy - II Oddział Kardiologii GCM w Katowicach, Szpital w Ochojcu - od 2014 do 2023 r.

Kształcenie specjalizacyjne w dziedzinie kardiologii- II Oddział Kardiologii- od 2014 do 2022 r.

Specjalizacja - kardiologia – 2022 r.

Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Wykonywane badania: echokardiografia, usg doppler tętnic szyjnych i kręgowych, holter ekg, holter ciśnieniowy, elektrokardiograficzna próba wysiłkowa, diagnostyka bezdechu sennego
dr n. med. Mateusz Mościński

dr n. med. Mateusz Mościński

Specjalista kardiologii, współpracujący z Oddziałami Kardiologii w Bytomiu, Gliwicach i Rudzie Śląskiej.

W pracy zawodowej zajmuje się m.in. interwencyjnym i zachowawczym leczeniem choroby wieńcowej, prowadzeniem pacjentów z niewydolnością serca i urządzeniami wszczepialnymi (stymulator, kardiowerter-defibrylator, CRT-D, CRT-P). Współbadacz w badaniach klinicznych nowych leków stosowanych w kardiologii, ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów z niewydolnością serca. Partner i realizator projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej mających na celu poprawę dostępności do usług zdrowotnych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub wykluczonych. Ekspert ds. oceny klinicznej świadczący usługi doradcze dla jednostek notyfikowanych certyfikujących wyroby medyczne dopuszczone do obrotu na rynkach europejskich. Ukończył szkolenie dla biegłych sądowych organizowane przez Śląską Izbę Lekarską.

Biegle włada językiem angielskim, w stopniu komunikatywnym językiem francuskim.
dr n. med. Agata Czekaj

dr n. med. Agata Czekaj

Starszy Asystent w II Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach – Ochojcu

Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii. Starszy Asystent w II Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach – Ochojcu. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem choroby wieńcowej, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, wad zastawkowych oraz innych schorzeń układu sercowo-naczyniowego, wykonuje również badania echokardiograficzne. Członek Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
lek. med. Iga Grochoła-Małecka

lek. med. Iga Grochoła-Małecka

Specjalista Endokrynolog

Wieloletni starszy asystent w Pododdziale Endokrynologii Kliniki Chorób Wewnętrznych i Chemioterapii Onkologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologii oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Autorka publikacji w dziedzinie endokrynologii oraz onkologii w recenzowanych polskich oraz zagranicznych czasopismach.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń funkcji przysadki, tarczycy, nadnerczy, hormonalnego podłoża niepłodności oraz zaburzeń miesiączkowania, a także andrologią oraz leczeniem otyłości. Certyfikowana ultrasonografistka, szczególnie biegła w badaniu tarczycy.

Biegle włada językiem angielskim.
Lek. med. Katarzyna Czarnecka -Żakiewicz

Lek. med. Katarzyna Czarnecka -Żakiewicz

Specjalista Reumatolog i Chorób Wewnętrznych

Specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii, starszy asystent w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, łuszczycowe zapalenie stawów, osteoporoza, zapalenia naczyń, dna moczanowa, choroba zwyrodnieniowa stawów. Przyjmuje również pacjentów anglojęzycznych.
Szybki kontakt

 • Adres
  ul. Hutnicza 17
  43-100 Tychy
 • Telefony
  tel. / fax: +48 32 218 22 66
  tel.: +48 32 763 41 69
 • E-mail
  cardiotest@cardiocardiotest.pl
  rejestracja@cardiocardiotest.pl